Velký Hornobranský rybník sníží dočasně svou hladinu

12. 8. 2008

12. srpna 2008

Od 1. září 2008 dojde k dočasnému upuštění hladiny Velkého Hornobranského rybníka. Dohodu o možném snížení hladiny až o 1 metr uzavřelo město Český Krumlov jako vlastník, Lesy města Český Krumlov s. r. o jako nájemce a Český rybářský svaz, místní organizace Český Krumlov jako podnájemce rybníku se soukromou společností HEXADOM spol. s r. o. Opětovné napouštění by mělo začít do 15. prosince tohoto roku.
Společnost HEXADOM, s.r.o. požádala město o souhlas s dočasným vypuštěním rybníka v souvislosti se stavbou bytového domu Pod Hrází. Po jednáních společnosti s příslušnými odbory Městského úřadu Český Krumlov, Lesů města a rybářského svazu vznikl návrh dohody, který všechny strany akceptovaly. "Snahou jednání bylo minimalizovat případné škody zejména na rybách, ale i dalších živočiších, žijících v rybníku, jako jsou raci nebo třeba škeble, a také minimalizovat omezení rekreační funkce rybníka," dodala vedoucí odboru správy majetku Dagmar Balcarová. (ja)

Štítky

velký hornobranský rybník rybník hladina snížení horní brána český krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: