Školní jídelna v ZŠ Plešivci se dnes otevřela

6. 10. 2008

6. října 2008

Dnes obnovila provoz školní jídelna v Základní škole Plešivec po prázdninové generální rekonstrukci. Ve čtvrtek 2. října představil generální dodavatel GAMA HOLDING Praha a.s. zrekonstruovanou kuchyni školní jídelnu v Základní škole Plešivec. Na generální rekonstrukci vyčlenilo město z rozpočtu 17 milionů Kč a od Ministerstva financí získalo 6 milionů Kč. V kuchyni a jídelně se vyměnila vzduchotechnika, elektroinstalace a gastrotechnologie. Stravovací provoz na Plešivci byl posledním, kde vybavení a provoz neodpovídaly plně platným hygienickým předpisům. Ke konci září byla dokončena rekonstrukce gastro části a interiérů celého pavilonu a do konce října budou pokračovat práce na venkovních fasádách.

"Podařilo se nám uzavřít minimálně dvouleté úsilí města o získání finančních prostředků na rekonstrukci. Radní Jan Vondrouš jednal s Ministerstvem financí a podařilo se mu pro školu získat téměř 6 milionů Kč. Město pak uvolnilo z vlastních prostředků dokonce 17 milionů Kč," vyjádřila se místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

Práce na rekonstrukci byly zahájeny 1. července 2008, gastro část a rekonstrukce interiérů byla dokončena na konci září a do konce října se dokončí oprava exteriérů (venkovní fasády). "Každá větší investiční akce ve školách je velmi časově náročná. Vše se musí soustředit do šibeniční lhůty 2 měsíců letních školních prázdnin. Jsem rád, že se podařilo skloubit stavební práce s potřebami vedení školy a města. Připravit, zkoordinovat a provést stavbu tohoto typu v objemu 23 milionů Kč nebylo a není jednoduché, zvláště když se o zahájení stavby rozhodlo pouhý měsíc před začátkem stavebních prací," sdělil vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

Během léta 2008 bylo do základních i mateřských škol a dětských hřišť investováno přes 37 milionů Kč. "Základní škola Plešivec byla poslední v řadě tří školních kuchyní a jídelen, u kterých bylo nutné provést generální rekonstrukci. Právě ve spolupráci města s Ministerstvem financí bylo možné do této oblasti za posledních 5 let nasměrovat více než 62 milionů Kč," dodal Lumír Luštický.

Štítky

školní jídelna plešivec základní školy český krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: