8. ročník OLIVER Czech U17 International 2024

Redakce  /  3. 4. 2024

8. ročník OLIVER Czech U17 International 2024

Od 4. do 6. dubna se Český Krumlov stane dějištěm osmého ročníku prestižního mezinárodního turnaje OLIVER Czech U17 International 2024, který je zařazen do evropského okruhu do 17 let pod kategorií International Challenge.

Událost, která se každoročně řadí mezi největší badmintonové akce v České republice, přiláká letos více než 130 účastníků z celkem 14 zemí. Těšit se můžeme se na hráče z Rakouska, Bulharska, Chorvatska, Kypru, České republiky, Německa, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švýcarska, Ukrajiny.

Poprvé v historii turnaje si finalisté rozdělí finanční odměny v celkové hodnotě 460 €. Mezi přihlášenými nechybí ani zvučná jména evropské badmintonové špičky včetně českých reprezentantů. Nejvýše nasazenými českými hráči jsou Lukáš PatzákAmélie Maixnerová ve dvouhrách a páry Kryštof Klíma – Vojtěch Strejček, Amélie Maixnerová – Erika Osičková a Lukáš Patzák – Erika Osičková v párových disciplínách. Domácí klub budou reprezentovat Matyáš Puffr, Eliška Mikešová a Vanessa Pražáková. Všechny zápasy bude možné sledovat živě na YouTube kanále Českého badmintonového svazu.

Za organizací turnaje stojí zkušený tým vedený předsedou klubu Radkem Votavou. Jeho jádro tvoří Hanka Milisová, Mirek Janáček, Tomáš Švejda, Karel Kotyza a vrchní rozhodčí Maria Delcheva z Bulharska a Michal Hubáček. Celkem se na průběhu turnaje podílí více než 30 osob včetně 10 certifikovaných rozhodčích.

Ani tento rok by se akce nemohla pořádat bez podpory partnerů. Poděkování patří klubovým a turnajovým partnerům v čele s městem Český Krumlov, Českým badmintonovým svazem a společnostmi OLIVER, PRO-SPORT ČK a Mixit.

Nad mezinárodním mistrovství České republiky převzal záštitu místostarosta města Český Krumlov Dalibor Uhlíř, MBA. Město Český Krumlov podpořilo akci darem ve výši 5 000 Kč.

Program jednotlivých hracích dnů:

Čtvrtek 4. dubna

  • 8:45 – slavnostní zahájení
  • 9:00 – první kola všech disciplín
  • 20:00 – předpokládaný konec prvního hracího dne

Pátek 5. dubna

  • 10:00 – zahájení 2. hracího dne (2. kola smíšené čtyřhry, osmifinále a čtvrtfinále všech disciplín)
  • 20:00 – předpokládaný konec druhého hracího dne

Sobota 6. dubna

  • 9:00 – zahájení 3. hracího dne (semifinálové zápasy všech disciplín)
  • 12:00 – finálové zápasy všech disciplín
  • 14:00 – slavnostní vyhlášení a předání cen

"Mám velkou radost, že i v roce, kdy se nekoná mistroství Evropy této věkové kategorie, přilákal Český Krumlov reprezentanty ze 14 ti zemí. Turnaj byl zařazený do kategorie International Challenge, což je druhá nejvyšší. To je pro nás velká pocta a výzva najednou. Naší snahou je ale připravit lepší turnaj, než proběhlých 7 ročníků," zve diváky Radek Votava.

Štítky

badminton 8. ročník OLIVER Czech U17 International 2024 mezinárodní turnaj
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: