Krumlovačka Anežka Paloudová pojede na olympiádu do Paříže

Redakce  /  28. 6. 2024

Česká rychlostní kanoistika bude mít po 16 letech své želízko v ohni na olympiádě. Naposledy v této kategorii měla Česká republika své reprezentantky na Olympijských hrách v Pekingu v roce 2008.

Anežka Paloudová (nar. 1999) začínala ve sportovním klubu SK Vltava Český Krumlov, kde se do 12 let věnovala vodnímu slalomu, poté zkusila také sjezd na divoké vodě. Po přechodu na vysokou školu v Praze se však přeorientovala na rychlostní kanoistiku, čímž nastartovala svou novou sportovní kariéru.

Cesta za nominací na olympiádu byla dlouhá a přísná. Začala již loni na mistrovství světa, kde se kvalifikovalo první šest závodnic. Každý kontinent má jedno až dvě místa, o které se jede speciální závod. O Anežčině účasti na olympiádě pak rozhodla v květnu 2024 finálová jízda v maďarském Szegedu, kde v disciplíně K1 500 m dokázala dojet na druhém místě.

„Jsem nadšená, zatím to ještě nedokážu sama v sobě zpracovat. Nemůžu tomu uvěřit. Nevěřím, že já, sjezdařka, jsem se tady v rychlostní kanoistice dokázala nominovat na olympijské hry. Je to pro mě něco neskutečného,“ radovala se Anežka Paloudová v nahrávce pro média.

Sledujte od 6. do 11. srpna kanoistickou disciplínu na Olympijských hrách v Paříži a držte palce Anežce Paloudové na cestě za splněním životního snu.

Anežka Paloudová, zdroj: Anežka Paloudová
Foto: Instagram @anapaloudova

Štítky

držíme palce olympiáda 2024 Anežka Paloudová rychlostní kanoistika SK Vltava
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: