CPDM: Atraktivní podzimní programy

1. 10. 2023

CDPMPracovníci CPDM o.p.s. prožili se svými dětskými kamarády další intenzivní léto. Zahájili jsme jej tradičně příměstským táborem pořádaným pracovištěm Bouda, kde děti zažily mnoho sportovních, poznávacích, přírodních i tvořivých aktivit, jako byl výlet na trocnovský památník či vyzkoušení paddleboardů na rybníce a mnoho dalšího.

Na něj navázal týdenní tábor pro děti z vyloučené lokality města Větřní na Chatě pod Kletí. To byly aktivity červencové. V srpnu se i přes částečnou nepřízeň počasí velmi pěkně vydařil klasický stanový čtrnáctidenní letní dětský tábor Prázdniny v pohybu na tábořišti Čeřín s pirátskou tématikou pod taktovkou pracoviště ICM. Po něm následoval týdenní mezinárodní projekt přeshraniční spolupráce mládeže, kterého se zúčastnili mládežníci ve věku 15–18 let ze Slovinska, České republiky, Slovenska a Ukrajiny se svými dospělými vedoucími. Proběhl v gesci Boudy na turistické základně v Zátoni, kde na něj navázalo pracoviště ICM se svou týdenní pobytovou vietnamsko- českou letní školou „Nebojte se češtiny“. Zde se zejména vietnamské, ale i české děti seznamovaly s úskalími češtiny hravou formou, sjely část Vltavy na raftech a pěšky navštívily Rožmberk i věž Jakobínku. Letních prázdninových táborových programů CPDM, které byly podpořeny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, městem Český Krumlov, městem Vyšší Brod a Jihočeským krajem, se zúčastnilo celkem 117 dětí a mládeže. Pracoviště Streetwork mělo oproti kolegům letní program o něco méně akční, ovšem i zde panovala silná vytíženost, lehce opadající snad jen ve velmi horkých letních dnech. Na podzim čeká pracovníky CPDM opět návrat nejen do škol, ale i k veřejnosti a k tradičním vícedenním programům. Ze strany Streetworku to budou přednášky a semináře v oblasti prevence závislostí, Bouda připravuje Kurzy animovaného filmu, Médiakemp či Výtvarný podzim v Boudě, ICM pak dokončuje aktivity v rámci projektů s tématy multikultury, zdravého životního stylu, environmentálního projektu Doma na zemi a projektu Občanské kompetence s žákovskými volbami. ICM zve veřejnost ke zhlédnutí výstavy o bratrech Čapkových v říjnu a listopadu na městském úřadě v Kaplické ulici. Bouda upozorňuje své příznivce zejména na pobytový projekt Médiakemp (12.–15. 10.), kde má ještě několik volných míst pro případné zájemce o účast na této akci. Bližší info na www.cpdm.cz.

Autor: Jan Čermák
Vyšlo v Novinách města 10/2023.

Štítky

CDPM Mládež Program
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: