Krumlov bude svítit úsporněji

16. 2. 2024

Krumlov bude svítit úsporněji

V rámci Výzvy č. NPO 1/2022 Národního plánu obnovy město Český Krumlov požádalo o dotaci na rekonstrukci a inovaci soustav veřejného osvětlení.

Po celém městě bude nejpozději do června 2025 vyměněno celkem 972 svítidel. Realizací tohoto opatření by mělo dojít k výrazné úspoře elektrické energie.  Současná roční spotřeba energie činí 404 MWh, po výměně by tato spotřeba měla klesnout na 72 MWh za rok. Uspořili bychom tedy 82 %  energie oproti současnému stavu.

Tato rekonstrukce v celkové výši 20 mil. Kč. by měla být hrazena z poloviny z rozpočtu města a z finančních prostředků poskytnutých Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Krumlov bude svítit úsporněji, zdroj: oKS

Štítky

osvětlení úspora výměna svítidel roční spotřeba energie pouliční lampy
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: