Lazebnický most je otevřen pro pěší

19. 4. 2024

Lazebnický most je otevřen pro pěší

První chodci se v pátek 19. 4. prošli po Lazebnickém mostě, který byl téměř čtyři měsíce zavřený kvůli kompletní rekonstrukci.

Exponovaný most v centru města byl prakticky v havarijním stavu, dřevěné části mostu byly vyžilé, napadené dřevokaznou houbou a původní ocelové nosníky ze 50. let minulého století byly zrezivělé. Kompletní rekonstrukce byla proto nevyhnutelná.

Už od podzimu loňského roku probíhaly přípravné práce a na samotném mostu se začalo od nového roku. Na mostu je nainstalovaná zcela nová ocelová nosná konstrukce včetně dřevěné mostovky, vozovky, zábradlí a chodníku.

Práce na rekonstrukci skončily o dva týdny dříve, než se plánovalo. Pro dopravu bude most spolu se slavnostním přestřižením pásky otevřen 2. května v 15.00 hodin.

Štítky

Lazebnický most je otevřen pro pěší
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: