Apríl: Český Krumlov se sloučí s Větřním do jednoho územně samosprávného celku

1. 4. 2024

Český Krumlov se sloučí s Větřním do jednoho územně samosprávného celku

Dlouhé roky občané Českého Krumlova touží po venkovním koupališti. Není nad to trávit horké letní dny u vody. Zatím plovku mohli jen závidět Českým Budějovicím nebo Kaplici. To se rozhodl starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády změnit.

Nebylo jednoduché najít v rozpočtu dostatek peněz, aby Český Krumlov mohl provozovat krytý bazén i venkovní koupaliště. Nebylo jednoduché ani najít vhodné místo, kam plovárnu umístit. Se všemi překážkami si však starosta poradil. „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod“, citoval starosta moudro od Jana Wericha.

Město Větřní má sice krásnou letní plovárnu, ale pro změnu během zimních měsíců jejich občané strádají. Nemají žádné kluziště či zimní stadion. „Dlouho jsme ve vedení města přemítali, jak tento problém řešit. Východisko nám nabídl až tady Šándór,“ přibližuje vznik ojedinělého nápadu Antonín Krák, starosta Větřní.

Po této výhodné konsolidaci vznikne zcela nová městská entita. „Zdálo se to jako bezvýchodná situace, ale řešení jsme měli na dosah ruky,“ ohlíží se Alexandr Nogrády. Moderní městský celek tak nabídne svým občanům veškerou rekreační a sportovní vybavenost.

Poslední, co nyní zbývá vyřešit je, jak se nový územní celek bude jmenovat. „A o to bychom chtěli požádat naše občany, aby v hlasování vyjádřili svůj názor,“ říkají jednohlasně oba starostové.

Hlasujte pro nový název města:

  • České Větřní
  • Větřní Krumlov

Ten název, který obdrží nejvíce hlasů, se stane novým oficiálním názvem města.

Nogrady, Krak, zdroj: oKS

Dnes není jen Velikonoční pondělí, ale protože je 1. dubna, je také APRÍL!
A my jsme si dovolili připravit aprílový žert… Český Krumlov se tedy s Větřním do jednoho samosprávného celku nebude slučovat.
Celá radnice v čele se starostou vám přeje pohodové dubnové dny a jen dobré zprávy.

Štítky

Český Krumlov Větřní sloučení koupaliště zimní stadion UNESCO
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: