V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis

19. 2. 2024

V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis

Na podzim loňského roku došlo v krumlovské čistírně odpadních vod k havárii na odvodňovacím lisu. Zkorodovaný rám tohoto stroje praskl a zcela se vylomilo uchycení válce na pravé straně stroje. Vzhledem k pokročilé korozi materiálu bylo možné provést pouze provizorní opravu.

Síto-pásové lisy, které slouží k odvodnění kalů, byly v ČOV instalovány celkem tři. V současnosti jsou již dva lisy mimo provoz a poslední lis je sice funkční, ale také ve velmi špatném technickém stavu. „Vzhledem k havarijnímu stavu posledního lisu muselo vedení města urgentně rozhodnout, jak situaci vyřešit, aby nedošlo ke zhroucení celého procesu čištění odpadních vod. Jako nejefektivnější řešení se ukázalo doplnění nového lisu,“  uvádí Petr Pešek, vedoucí Odboru správy majetku a investic.

Proto nyní bude vypsána veřejná zakázka na výběr nového zařízení, demontáž původního, montáž a zprovoznění nového. S ohledem na potřebu řešit celou věc ve velmi krátké době, připustilo vedení města v rámci podmínek veřejné zakázky možnost dodávky a montáže již použitého zařízení, nebo nákup nového šnekového lisu. Hodnota celé dodávky včetně uvedení do provozu by se mohla pohybovat od 4 do 7 mil. Kč. Kromě ceny budou při výběru hodnoceny také délka dodací lhůty a poskytnutá záruční doba.

V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (1/6)V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (2/6)V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (3/6)V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (4/6)V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (5/6)V ČOV bude vyměněn odvodňovací lis, zdroj: oKS (6/6)

 

Obnova ČOV Český Krumlov I. etapa

Oprav však v čistírně odpadních vod bude potřeba provést mnohem víc. Město proto také nechá vypracovat projektovou dokumentaci, která bude podkladem pro následné opravy: výměnu hradítek na přítoku do ČOV a na havarijním odtoku do řeky, výměnu kolejí pro pojezdové mosty u dvou usazovacích nádrží (UN3 a UN4), výměnu všech elektrorozvodů u usazovacích nádrží, dávkování síranu železitého a měření množství odpadních vod na nátoku na ČOV.

 

Štítky

rekonstrukce oprava výměna ČOV odvodňovací lis
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: