Podpora volnočasových aktivit

Redakce  /  10. 1. 2024

Podpora volnočasových aktivit

I v další sezoně pokračuje Jihočeský kraj s podporou nízkopříjmových domácností. V návaznosti na dotační programy „My v tom Jihočechy nenecháme“ vyhlásil kraj na školní roky 2023/2024 a 2024/2025 dotační programy na obědy a kroužky pro jihočeské děti. Dotace je poskytována škole na základě předložených žádostí rodičů. Chcete i vy získat dotaci na kroužky nebo obědy pro své děti?

Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti 

Podrobné info o dotačním programu naleznete na webu https://krouzkyprojihocechy.cz/. Příspěvek na aktivity je možné poskytnout pro děti narozené od 2. 9. 2005 do 1. 9. 2020, které mají trvalý pobyt v Jihočeském kraji, a žijí ve společné domácnosti, v níž jsou ke dni registrace pobírány sociální dávky (např. přídavek na dítě, příspěvek na bydlení, nebo třeba příspěvek na péči). O podporu až 4 000 Kč (ve formě kreditů) rodič požádá tak, že se nejpozději do 30. 6. 2024 zaregistruje na portálu programu, podá žádost o uznání nároku na podporu, zadá do aplikace své děti, pro které chce čerpat příspěvek (kredity) a vybere si z aktivit zaregistrovaných organizací. Na Českokrumlovsku můžete tuto podporu využít např. na kroužky v ZUŠ, v DDM (na kroužek Move Dance či Masterchef), na jazykové kroužky, karate nebo na plavání dětí. Příspěvek lze čerpat také na lyžařské kurzy, tuto možnost nabízí např. Střední odborná škola strojní a elektrotechnická ve Velešín. 
Kompletní nabídku aktivit naleznete na webu→

Obědy pro jihočeské děti

Obědy pak Jihočeský kraj hradí v plné výši dle skutečnosti (účast dětí na obědech je čtvrtletně evidována školou). V základních školách se jedná o příspěvek na oběd, u mateřských škol o celý stravovací den. Příspěvek na školní stravování mohou získat opět pouze rodiny, které pobírají alespoň jednu z uvedených sociálních dávek: doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí, příspěvek na úhradu potřeb dítěte, odměnu pěstouna nebo příspěvek při pěstounské péči. Žádat o příspěvek můžete elektronicky prostřednictvím formuláře na webu a podmínkou pro jeho získání je, aby dítě již bylo přihlášeno ke školnímu stravování v organizaci, která je
zaregistrována na portálu Obědy pro jihočeské děti. Momentálně jsou v Českém Krumlově do projektu zapojeny MŠ Za Soudem, MŠ Plešivec II a ZŠ Za Nádražím. Organizace, které zaregistrovány do projektu zatím nejsou, mohou zasílat žádosti až do 3. 1. 2025 opět prostřednictvím elektronického formuláře na webu.

Autor: Andrea Hakenová
Vyšlo v Novinách města 02/2024

Štítky

dotace podpora nízkopříjmové domácnosti Jihočeský kraj obědy kroužky volnočasové aktivity
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: