Sport v Krumlově nestrádá, sportovci dostanou v roce 2024 přidáno

Dalibor Uhlíř  /  7. 1. 2024

Sportovní areál v Českém Krumlově, zdroj: Jan BohdalV dotačním programu „sport“ zůstávají pro rok 2024 stejně zvýšené dotační prostředky, které kluby dostaly v uplynulém roce. 

Jednalo se o navýšení v částce 1,2 milionu korun, které již zůstanou v rozpočtu trvale, čímž doháníme asi desetiletý „skluz“, kdy se na valorizaci těchto prostředků vlastně nijak nedostalo. Abychom ale stav zase pouze nezafixovali, dohodli jsme se na dalším navýšení rozpočtu o další tři procenta. Věříme, že tím sportovci a sportovní kluby budou mít zajištěnou další sezónu. Do sportu půjde v roce 2024 souhrnně přes 30 milionů korun z rozpočtu města. Sportu se ale týkají také významné investice, ke kterým dojde v roce 2024. Dokončen bude konkrétní plán rekonstrukce a rozvoje jednotlivých etap plaveckého bazénu. Výměnou oken, dveří a úsporného kotle to nemůže skončit, musíme s ním začít dělat něco významného. Velmi důležitou funkční úpravou plaveckého bazénu bude izolace topného kanálu, tedy propojení kotelny se samotnou budovou bazénu, a čeká nás výměna starého neúsporného vnitřního osvětlení. Plavecký bazén je jedním z klíčových sportovišť, takže nezapomínáme na průběžné údržbové práce, které se týkají tohoto sportoviště a bez nichž by již bazén nebyl funkční. U zimního stadionu se blížíme k finální dohodě mezi městem, Pro-Sportem a HC Slavojem, kterou chceme konečně dotáhnout do konce a zlepšit podmínky hokejistům a českokrumlovské veřejnosti. Chceme doplnit stávající dětská hřiště a pořád připravujeme a hledáme financování pro hřiště pro parkour a workout, který je čím dál populárnější. I v roce 2024 nás čekají tradiční sportovní akce – Rallye Český Krumlov, Okolo jižních Čech, Krumlovská jedenáctka, mezinárodní badmintonový turnaj, časovka na Kleť a celá řada dalších.

Štítky

Sport Kluby Rozpočet Investice Mládež
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: