Terezka Svobodová z LTC Český Krumlov získala stříbro

Redakce  /  1. 1. 2024

Terezka Svobodová z LTC Český Krumlov
senzačně druhá na domácím turnaji mladších žákyň!

Krumlovský LTC pořádal o víkendu od 1. do 3. prosince v hale TenisCentra CK turnaj mladších žákyň kategorie B. Jednalo se tak o dosud nejlepší turnaj pro mládež v historii domácího tenisového klubu.

Tomu odpovídalo i skvělé obsazení, když mezi 24 účastnicemi byly mladé naděje z Prostějova, Přerova či Sparty Praha s vysokým bodovým hodnocením. Nejvyšší nasazenou byla ovšem Jihočeška Hana Votavová z českobudějovického LTC VITON, pořádající LTC Český Krumlov zastupovaly Terezka Svobodová a Maruška Pávková. K vidění byl kvalitní žákovský tenis, který odpovídal vysokému postavení hráček v žebříčcích, a i domácí hráčky se předvedly ve výborném světle. Maruška Pávková uhrála jedno kolo a vypadla v osmifinále s první nasazenou Votavovou. Domácí fandy nejvíc potěšila Terezka Svobodová, která se z pozice sedmé nasazené probojovala až do finále. Předtím nejdříve dokázala v dramatickém čtvrtfinále porazit až v rozhodujícím super tiebreaku prostějovskou Julii Stejskalovou a v semifinále pak ve dvou setech jednoznačně přehrála právě jedničku turnaje Votavovou. V nedělním zápase o titul proti Sophii Arpa z Pliskova Tennis Academy Říčany ztratila první set, ale v tom druhém se neuvěřitelně zvedla a srovnala. Stejně jako čtvrtfinále tak musel rozhodnout super tiebrak, kde měla víc štěstí říčanská hráčka a došla si pro vítězství v turnaji. Samozřejmě i druhé místo pro Terezku Svobodovou je skvělý úspěch a určitě jí to pomůže v zápasech na dalších turnajích. Ještě víc ale těší to, že celý turnaj předváděla aktivní nátlakový tenis, kdy si sama jde pro vítězný míč a nečeká na chybu soupeřky. Celkově se i díky prostředí TenisCentra CK a jeho zázemí turnaj vydařil a vedení LTC je spokojené s účastí mladých hráček, předváděnou hrou, a hlavně s výsledky mladých domácích tenistek.

Terezka Svobodova, zdroj: oKS

Autor: Jan Štaberňák
Publikováno v Novinách města 01/2024

Štítky

tenis TenisCentrum CK Tereza Svobodová 2. místo stříbrná medaile sport
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: