Výstavba kruhové křižovatky

Zbyněk Toman  /  2. 7. 2024

Výstavba kruhové křižovatky

Milí Krumlováci,Zbyněk Toman
výstavba kruhové křižovatky, která spojuje Objížďkovou a Kaplickou ulici, dospěla po čtyřech měsících do finále. Nyní je zahájeno řízení o předčasném užívání stavby.

K přestavbě křižovatky na kruhový objezd jsme ve spolupráci s Jihočeským krajem přistoupili z důvodu zvýšení její bezpečnosti. Stávaly se zde nehody a celkově byla křižovatka nepřehledná. Navíc ve směru od Kaplice očekáváme během roku 2025 zesílenou dopravu v souvislosti s plánovaným otevřením dálnice D3.

Rozhodně pozitivní zprávou je, že stavební práce dokončila firma před začátkem prázdnin, aby dopravní omezení nezpomalovalo už tak náročný letní provoz ve městě.

Celkové náklady na výstavbu kruhové křižovatky jsou vyčísleny na 46 milionů korun, z čehož Jihočeský kraj pokryje přes 33 milionů a město 13 milionů korun.

Zaznamenal jsem mezi veřejností „zaručené informace“ o tom, že se bude kruhový objezd na podzim upravovat či přestavovat, že nevyhovuje normám a větší vozidla se na něm nevytočí. Chci proto všechny ujistit, že objezd projektanti navrhli správně, jeho velikost je dostatečná a opravdu ho neplánujeme jakkoliv upravovat.

 

 

Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (1/6)Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (2/6)Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (3/6)Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (4/6)Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (5/6)Křižovatka pod nemocnicí, zdroj: Jan Bohdal (6/6)

Štítky

úvodní slovo úvodník místostarosta Zbyněk Toman Zbyněk Toman výstavba kruhové křižovatky kruhový objezd pod nemocnicí město Český Krumlov rekonstrukce
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: