Zasedání jihočeského parlamentu mládeže

Redakce  /  1. 2. 2024

Zasedání jihočeského parlamentu mládeže

Zástupci českokrumlovského parlamentu dětí a mládeže zareagovali na pozvánku předsedy jihočeského parlamentu mládeže Adama Váchy a zúčastnili se zasedání v kruhovém sále v budově Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

Náš parlament zde zastupovali poslanci Linda Gutwirthová, Václav Prokopius a Matěj Thám společně s koordinátorem parlamentu Janem Čermákem z CPDM, o.p.s.

Zasedání se účastnili nejen členové jihočeského parlamentu, ale i další hosté, dohromady to mohlo být až 100 osob, což samo o sobě ve velkém kruhovém sále působilo monumentálně.

jihočeský parlament, zdroj: Prokopius, Thám (1/2)jihočeský parlament, zdroj: Prokopius, Thám (2/2)

V rámci programu jsme vyslechli zajímavé příspěvky o fungování parlamentu, debaty s náměstkem hejtmana Jihočeského kraje a poslance PSP ČR Pavla Klímy a náměstkem hejtmana a kandidátem do Europarlamentu Františkem Talířem.

Hlavním a nejzajímavějším bodem programu byla panelová diskuse se zástupci krajských parlamentů z Vysočiny, Prahy, Plzeňského, Moravskoslezského, Jihomoravského a Pardubického kraje. Ti ukázali své znalosti, řečnické dovednosti, zápal pro participaci mládeže a jejich přehled a erudice působily velice svěžím dojmem.

Pro náš parlament tato zkušenost přináší zajímavé podněty jako tip na pozvání některého z regionálních politiků, nabídku účasti na akcích jako je simulace evropského parlamentu či vzdělávací platforma Based.

V rozhovoru s předsedou panem Váchou jsme se také domluvili, že se zástupci svého týmu v případě našeho zájmu v blízké budoucnosti rádi navštíví jedno z našich neformálních setkání, aby nám mohli předat své cenné zkušenosti a rady.

Projekt občanské kompetence a gramotnost, aktivita Parlament dětí a mládeže podporuje Město Český Krumlov a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Autor: J. Čermák
Fotografie: V. Prokopius, M. Thám

Štítky

parlament dětí a mládeže zasedání jičeský parlament debata
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: