Město podpořilo soubor Jitřenka

2. 7. 2008

2. července 2008

Město Český Krumlov podpořilo finanční částkou ve výši 35.000,- Kč Dům dětí a mládeže Český Krumlov. Příspěvek bude využit na částečnou úhradu nákladů spojených s přepravou dětského folklórního souboru Jitřenka na koncertní vystoupení v Itálii. Pěvecký soubor bude při svých koncertních vystoupeních ve Florencii a San Gimignanu prezentovat město Český Krumlov.
Pěvecký sbor Jitřenka vystoupí v pátek 11. července ve městě Calenzano, které leží téměř na periferii Florencie, 12. července pak zazpívá hostům mezinárodního kongresu ve Florencii a ještě týž den uspořádá jeden koncert pro veřejnost. Na neděli 13. července je naplánováno vystoupení v San Gimignanu.
Soubor reprezentoval město Český Krumlov v zahraničí již několikrát a vystoupení Jitřenky byla přijímána vždy s velkým ohlasem.
Italské město San Gimignano patří mezi spřátelená města Českého Krumlova. Dalším městem, se kterým Český Krumlov blíže spolupracuje, je chorvatská turistická destinace Dubrovník. Oficiálními partnerskými městy Českého Krumlova jsou rakouský Vöcklabruck, německý Hauzenberg, slovinský Slovenj Gradec a Miami Beach na Floridě.
Město Český Krumlov průběžně diskutuje se zástupci jednotlivých partnerských měst o ochraně památek a historického dědictví, či o problematice svozu odpadu v centrech historických měst. Koncepce spolupráce na úrovni partnerských měst v oblastech kultury, cestovního ruchu, vzdělávání a sportu budou představeny na každoročním setkání partnerských měst, které se letos koná v termínu 19. - 21. září ve Slovenj Gradci.
Na podporu kultury je z rozpočtu města Český Krumlov na rok 2008 vyčleněno přes 2 miliony Kč. Jednotlivé spolky a další významné kulturní projekty jsou podporovány podle z grantových programů. V současnosti probíhá druhá výzva grantového programu na podporu kultury, uzávěrka žádostí je 4. července 2008. (jr)

Štítky

jitřenka český krumlov aktualita ddm
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: