Pavel Florián získal stříbro na mezinárodním mistrovství ve Slovinsku

22. 5. 2008

Pavel Florián na mistrovství, foto: Archiv Pavel Florián 21. května 2008

Pavel Florián vybojoval na mezinárodním mistrovství Slovinska (Nafta Slovenia International 2008), které se konalo od 15. do 18. května v Lendavě výborné 2. místo ve dvouhře. Dosáhl tím svého zatím nejlepšího výsledku ve dvouhře. "Na úvodním květnovém turnaji jsem prolomil sérii nepříznivých výsledků a sítem vyřazovacího pavouka jsem prošel až do finále. Druhé místo je mým dosavadním nejlepším umístěním na mezinárodním turnaji dospělých v životě," sděluje Florián.

"Jsem hrdý na to, že máme v Českém Krumlově profesionální sportovce. Badminton má v našem městě velice dobrou úroveň. Do dalších zápasů přeji Pavlovi pevné zdraví a dobrou kondičku a spoustu vyhraných setů," vyjádřil se starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.

Pavel byl do turnaje nasazený jako čtvrtý hráč a postupně porazil Yaroslavceva z Ruska 21/12, 21/14, Yankova z Bulharska 21/14, 21/17, domácího Utrošu (na plakátu) 17/21, 21/13, 22/20, v semifinále domácího reprezentanta Šepce 13/21, 23/21, 21/9. Ve finále bojoval s turnajovou jedničkou Janem Vondrou. České finále, které se hrálo 41 minut, vyhrál zkušenější Honza Vondra po setech 21/18, 23/21.

Pavel Florián hraje badminton, foto: Archiv Pavel Florián Pavel Florián se každým zápasem zlepšoval a útočně laděný dokázal vzdorovat i ve finále. Dva zápasy dokázal otočit v poslední možné chvilce. Bohužel ve finále, kde vedl ve druhém setu 20/17 a byla šance jít do setu třetího, nedal Pavel podání, znejistěl a bylo hotovo. Jak málo stačí a je vše jinak. Pavel si za svůj výkon a vystupování zaslouží velkou gratulaci. Jeho útočně laděné vedení boje a velké srdce slavilo úspěch. Honza Vondra prodal své zkušenosti, vždyť na cestě za druhým turnajovým vítězstvím na mezinárodní scéně (ve dvouhře) porazil i přemožitele Petra Koukala (naší jedničky) z nedávného ME dospělých Klausena z Norska.

Město Český Krumlov finančně podpořilo Pavla Floriana. Gratulujeme k životnímu úspěchu!

Více o Pavlu Floriánovi najdete na jeho webových stránkách www.pavelflorian.cz. O činnosti Sportovního klubu Badminton - Český Krumlov najdete na stránkách http://www.badmintonckrumlov.cz/.

Související články:

Mistři republiky v karate a v badmintonu na radnici u starosty Českého Krumlova (4. března 2008)

Podpora sportu ve městě Český Krumlov (6. února 2008)

Štítky

sport Florián město aktualita český krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: