Dotace na opravy památek z Programu regenerace

Redakce  /  8. 7. 2024

Dotace na opravy památek z Programu regenerace

Odbor památkové péče v rámci administrace Programu regenerace připravuje každoroční aktualizaci programu formou průzkumu zájmu o přidělení příspěvku na rok 2025. Příspěvky státní podpory jsou poskytovány za účelem záchrany, zachování a zhodnocení památek.

Program je vypsaný na opravu objektů zapsaných jako nemovitá kulturní památka a ležících na území městské památkové rezervace Český Krumlov nebo na území městské památkové zóny Český Krumlov – Plešivec.

Z programu lze získat na stavební opravu dotaci ve výši až 60 % z celkové částky a 100 % na restaurování uměleckořemeslných prvků.

Občané si mohou v případě zájmu o zařazení opravy jejich domu do programu regenerace na rok 2025 vyplnit formulář Průzkum zájmu o přidělení finančních prostředků v Programu regenerace MPR a MPZ Český Krumlov na rok 2025, který je k dispozici na webu města.

Tiskopis je také možné vyzvednout osobně na Odboru památkové péče, Kaplická 439, kde pracovníci odboru poskytnou doplňující informace a zodpoví dotazy.

Vyplněné tiskopisy je nutné odevzdat na úřad nejpozději do pátku 30. srpna 2024 do 13 hodin.

Autor: Petr Papoušek, Odbor památkové péče
Vyšlo v Novinách města 07/2024

Štítky

dotace opravy památek Program regenerace město Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: