Dotace pomohou s řadou projektů

Štěpánka Kučerová  /  8. 7. 2024

Dotace pomohou s řadou projektů

Víceúčelové hřiště na sídlišti Mír čeká významná rekonstrukce

Víceúčelové hřiště na Míru čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce. Vedle rekonstrukce oplocení, na kterou se městu podařilo získat finanční prostředky z rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky ve výši 350 tisíc korun v rámci Programu prevence kriminality na místní úrovni, zde dojde i na výměnu povrchu. Hřiště, které se v současné době nachází v neutěšeném stavu, tak bude moci opět sloužit svému účelu, tedy ke hraní kolektivních sportů jako basketbal, fotbal, futsal, malá kopaná, streetball, vybíjená a nově i florbal.

Plánovaná rekonstrukce zlepší podmínky pro sportování dětí, mládeže i dospělých a podpoří tak prevenci rizikového chování na sídlišti Mír.

Stavební úřad získá novou IT techniku

Městu se podařilo získat finanční prostředky na novou IT techniku pro zaměstnance stavebního úřadu v souvislosti s plánovanou digitalizací stavebního řízení. Každý zaměstnanec stavebního úřadu tak bude nově vybaven IT balíčkem zahrnujícím jak hardwarové, tak softwarové vybavení ve standardizované podobě. Jedna sada bude obsahovat výkonný notebook, klávesnici, myš, dokovací stanici a dva velkoformátové monitory. Standardizované IT balíčky v hodnotě necelých 606 tisíc korun jsou zcela financované z Národního plánu obnovy.

Jihočeský kraj podpoří sport, dopravu a kulturu ve městě

Městská organizace PRO-SPORT ČK v letošním roce uspěla se dvěma žádostmi o dotaci v dotačním programu Jihočeského kraje Podpora sportovní infrastruktury. Získané finanční prostředky ve výši přibližně 360 tisíc korun využije na spolufinancování rekonstrukce sociálního zázemí sportovního areálu Chvalšinská a pořízení ořezávače ledu na zimní stadion. Celkové náklady na tyto projekty jsou odhadovány na necelých 900 tisíc korun. Kvalitnější sportovní podmínky potěší nejen samotné sportovce, ale i návštěvníky sportovních zařízení na Chvalšinské ulici.

Městu se vedle toho podařilo získat dotaci 9 milionů korun z Krajského investičního fondu Jihočeského kraje na rekonstrukci mostu dr. E. Beneše. Tato klíčová přístupová cesta do historického centra města projde zásadní obnovou za 40,5 milionů korun, díky čemuž dojde ke zvýšení průtočné kapacity mostu a navrácení jeho původního historického vzhledu.

Vedle toho se městu podařilo získat individuální dotaci Jihočeského kraje ve výši 200 tisíc korun na letošní 36. ročník městských Slavností pětilisté růže. Celkové náklady na realizaci akce jsou odhadovány na 5 milionů korun. Tento historický festival, věnovaný rodu Rožmberků a renesančnímu období, patří mezi nejvýznamnější kulturní události v Českém Krumlově a každoročně přiláká tisíce návštěvníků.

Více informací o projektech naleznete na oficiálních stránkách města v sekci Projekty města.

Dotace pomohou s řadou projektů, zdroj: oKS (1/4)Dotace pomohou s řadou projektů, zdroj: oKS (2/4)Dotace pomohou s řadou projektů, zdroj: oKS (3/4)Dotace pomohou s řadou projektů, zdroj: oKS (4/4)

Autor: Štěpánka Kučerová, oddělení strategického řízení a rozvoje
Vyšlo v Novinách města 07/2024

Štítky

dotace nová IT technika pro stavební úřad rekonstrukce Benešova mostu město Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: