Fantastický úspěch vodního záchranáře Jaromíra Berounského na MS v zimním plavání

Redakce  /  13. 3. 2024

Fantastický úspěch vodního záchranáře Jaromíra Berounského na MS v zimním plavání

Dvě stříbrné medaile, jeden bronz a poctivá účast na všech disciplínách mistrovství světa v zimním plávání v estonském Tallinnu, to je celková bilance plavce Jaromíra Berounského z minulých dní.

Největší plavecké dobrodružství, zimní mistrovství světa, proběhlo ve dnech 4. - 10. března 2024. Estonské mistrovství mělo nádhernou atmosféru, kterou si přijely vychutnat stovky závodníků z celého světa, včetně USA, Chile, Argentiny, Mongolska a samozřejmě celé Evropy. Počasí bylo slunečné s teplotou těsně nad nulou. Mořská voda Baltu je lehce slaná a díky tomu nezamrzá ani při teplotách okolo nuly. Tentokrát byla teplota vody okolo 1,5 °C. 

Plavec a záchranář vodní záchranné služby ČČK Český Krumlov Jaromír Berounský se věnuje dálkovému plavání společně s manželkou Alicí a dcerou Natálií. Všichni jsou členové Brněnského klubu dálkového zimního plavání Fides. Jaromír Berounský se v rámci Mistrovství světa účastnil hned několika závodů. "Letos jsem nedbal doporučení zkušených a poslal přihlášku na všech 10 disciplín. Řekl jsem si, že to nějak dám a pořádně si to užiju. Bylo to moje druhé mistrovství světa, na kterém jsem reprezentoval Českou republiku, vloni jsem ze Slovinska přivezl čtyři medaile včetně jedné zlaté," komentoval Jaromír Berounský.

Letos sice zlato v disciplíně 200 m prsa neobhájil, s časem 3:26:63 však obsadil krásnou druhou příčku. Na stupně vítězů se tak postavil spolu se zlatým domácím plavcem Brunem Nopponenem. Jaromírovu skvělou formu potvrdil zisk další stříbrné medaile, tentokrát v disciplíně 100 m prsa s časem 1:33:60, od zisku zlata ho dělila jedna jediná vteřina. 

Následující den se voda nejen pocitově velmi ochladila, ale dokonce se v ní tvořila i ledová tříšť. Podmínky tak nebyly vůbec příznivé pro další výkony, avšak všichni závodníci je měli stejné. Jaromír Berounský si doplaval pro třetí místo v disciplíně kraul na 50 m v čase 30:51.

Poté se Jaroslav Berounský postavil na start ještě sedmkrát, ačkoli časy byly vždy výborné, na stupně vítězů to již nestačilo. 

"Jedná se fantastický úspěch, Jaromírovi patří velká gratulace za obrovské sportovní výkony, zároveň také za jeho neskutečnou pokoru a skromnost, kterou motivuje ostatní členy našeho spolku a jisto jistě i mnoho dalších nadějných plavců nejen z řad naší mládeže," dodává náčelník spolku vodních záchranářů Milan Bukáček.

MS v zimním plavání, zdroj: oKS (1/5)MS v zimním plavání, zdroj: oKS (2/5)MS v zimním plavání, zdroj: oKS (3/5)MS v zimním plavání, zdroj: oKS (4/5)MS v zimním plavání, zdroj: oKS (5/5)

 

Štítky

MS v zimním plavání vodní záchranaři Vodní záchranná služba ČČK Český Krumlov Jaromír Berounský
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: