Samuel Vejnar zabodoval na závodech v Brně

Redakce  /  25. 3. 2024

Samuel Vejnar zabodoval na závodech v Brně

V sobotu 23.3.2024 se na vodách řeky Svratky odehrál nejen sjezdový závodní den, ale i klání v síle a odolnosti vůči přírodním živlům. Závodníci se vydali na trať, která nejen testovala jejich fyzickou kondici, ale také jejich schopnost přizpůsobit se promněnlivým podmínkám. Tohoto závodu se za náš oddíl zúčastnil Samuel Vejnar. 

Začátek dne byl slibný, až idylický, jakoby samotná příroda přála účastníkům. První závod, tratě na tři kilometry, začínal a končil u loděnice. Slunečné počasí a voda nezčeřená jedinou vlnkou přála rychlému tempu závodníci měli ideální podmínky k dosažení svých nejlepších výkonů. Nicméně, jak se ukázalo, nebylo to jenom o fyzické zdatnosti. Technické dovednosti a strategie hrály klíčovou roli. Samuelovi se podařilo vybojovat druhé místo, jen o necelých sedm vteřin za vítězem. 

Druhý závod, tentokrát na 1500 metrů, přinesl nové výzvy. Počasí se začalo obracet a zpočátku příznivé podmínky se změnily v test odolnosti vůči nárazovému větru a občasným dešťům. Přestože se mnozí závodníci museli vypořádat s nepříznivými podmínkami, závod byl vyrovnaný a plný vzrušujících momentů. Samuel i v tomto závodě skončil na druhém místě, tentokrát však jen o vteřinu za vítězem. 

Druhé místo se však Samuelovi velice zalíbilo, protože stupně vítězů byly tak krásně umístěné, že závodníky na druhém místě zakrývala větev stromu. O tom už se můžete sami přesvědčit na fotkách ze závodu. 

Samuel Vejnar, zdroj: oKS

Autor: SK Vltava Český Krumlov

Štítky

Samuel Vejnar SK Vltava Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: