Highline Festival: Nové výškové trasy a rekordní výzvy

Martin Hák  /  3. 6. 2024

Highline Festival: Nové výškové trasy a rekordní výzvy

Letošní ročník festivalu (27.–30. 6.), který nese název Highline (vysoká lajna), nabídne návštěvníkům několik nových výškových tras.

Jednou z nejzajímavějších novinek bude nádvoří krásně opraveného pivovaru, kde si akreditovaní lezci budou moci vyzkoušet 50 a 60metrové procházky s vůní krumlovského piva. Další výzvou bude dráha ze zámecké věže, která se stane nejvyšší a nejdelší trasou festivalu. Podle předběžných propočtů bude měřit přes 330 metrů a bude spojovat zámeckou věž se zahradou. Celkem bude již počtvrté nad historickým centrem nataženo 17 různě dlouhých a obtížných lajn.

V Městském parku vyroste tradiční akademie pro veřejnost, kde si zájemci budou moci od čtvrtka do neděle vyzkoušet lezecké i akrobatické umění na lajnách o šířce 2,5 cm pod vedením zkušených instruktorů. Na náměstí Svornosti proběhnou závody na rychlost a opět tu vyroste i triková aréna. Sobotní večer bude patřit Tomáši Valentovi, jezdci na slackboardu, který se pokusí o noční sjezd ze zámecké věže jako noční kometa.

Očekáváme příjezd zhruba 150 lezců z celého Česka i ze zahraničí. Přijďte si sami vyzkoušet tento jedinečný sport a obdivujte zkušené lezce, jak překonávají rekordy vysoko nad střechami domů.

Autor: Martin Hák, organizátor festivalu
Vyšlo v Novinách města 06/2024

Štítky

Highline Festival
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: