Aktivní senioři si zaslouží pravidelnou podporu

Dalibor Uhlíř  /  3. 6. 2024

Aktivní senioři si zaslouží pravidelnou podporu

Naši senioři se zapojí do Krajské rady seniorů Jihočeského kraje, která plánuje řadu veřejných akcí v celém kraji. U nás v Českém Krumlově se konaly pod záštitou místostarosty města dva turnaje pravidelné Ligy seniorů.

Sportovní hala přivítala hojnou účast aktivních sportovců starších ročníků. Finále Ligy seniorů proběhlo v Nemanicích v Českých Budějovicích. Plán krajských akcí je opravdu bohatý a nejedná se přitom jen o fyzicky náročné sportovní aktivity.

Zaujal mě třeba také květnový Senior kvíz, který prověřil znalosti seniorů z celého Jihočeského kraje a na němž naše město reprezentovaly tři týmy. V říjnu se připravujeme na finále akce Babička roku Jihočeského kraje, kde můžeme nominovat dvě aktivní seniorky.

Ve sportovní hale v Českých Budějovicích proběhne také oblíbená soutěž seniorů ve stolním tenise. Další akcí je fotografická soutěž Senior foto 2024 v pěti kategoriích: Jihočeský kraj fotogenický, Pohled z mého okna, Voda stojící, tekoucí, padající, Výrobky, které se mi povedly a Mé oblíbené roční období – fauna a flora.

Jsme moc rádi, že i senioři v Českém Krumlově jsou velmi aktivní a kromě vlastních projektů, turistiky a akademie třetího věku se pravidelně zapojují do těchto aktivit. Pro příští rok počítáme s tím, že seniory budeme nadále podporovat v rámci rozpočtu v kapitole sport. Viditelná podpora se tedy nebude týkat jen dětí a mládeže, ale právě také sportovních aktivit dříve narozených.

Autor: Dalibor Uhlíř, místostarosta
Vyšlo v Novinách města 06/2024

Štítky

senioři veřejné akce Liga seniorů Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: