Kouzelný Krumlov 2024

Redakce  /  22. 4. 2024

Kouzelný Krumlov

Filipojakubská noc a první máj, to je přeci kouzelný čas. A právě v úterý 30. dubna a ve středu 1. května se naše město promění v Kouzelný Krumlov a oslaví tak příchod jara.

Tradiční program potěší zejména děti a mládež. Těšit se mohou na zdobení a stavění máje, festival ZUŠ Český Krumlov, divadelní představení, vystoupení krumlovských kroužků, nebo tajuplnou stezku pro děti od studentů SUPŠ sv. Anežky České. Zlevněné či volné vstupy nabídnou na prvního máje některá muzea a galerie.

 

Májový jarmark

Náměstí Svornosti ožije májovým jarmarkem, který je letos šestidenní – od úterý 30. dubna až do neděle 5. května. Nabídne řemeslné výrobky i ukázky řemesel, prodej drobných dárků a suvenýrů, ale také oblečení, keramiky či šperků a samozřejmě dobré občerstvení.

 

Úterý 30. dubna

Oslavy příchodu jara odstartuje již v úterý dopoledne studentský majáles. Gymnazisté se již tradičně vypraví do ulic města v kostýmech, tentokrát svůj průvod pojali v duchu „Kultura napříč staletími“.

Hlavní program Kouzelného Krumlova v Městském parku je naplánovaný na úterní odpoledne a potěší zejména děti a mládež. Těšit se mohou na zdobení a stavění máje, festival ZUŠ Český Krumlov, divadelní představení, vystoupení krumlovských kroužků, nebo tajuplnou stezku pro děti od studentů SUPŠ sv. Anežky České

V úterý se také uskuteční již 16. ročník Krumlovského hastrmana, závodu v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města. Vítězi, který pokoří Vltavu v rekordním čase, bude pohár slavnostně předán v 16:30 hod v rámci programu v Městském parku.

 

Lampiónový průvod

Tradice lampionových průvodů se do světa rozšířila z Číny. Již před 2 000 lety za dynastie Han se čtrnáctidenní čínský svátek jara zakončoval průvodem luceren. Příchod jara oslavíme lampionovým průvodem i v Českém Krumlově – tato tradice se tu stala velmi oblíbenou především u dětí. Desítky mihotajících světel lampionů se vypraví do ulic města po čtvrt na devět večer, start průvodu je z náměstí Svornosti.

 

Středa 1. května

Na středu 1. máje připravil Národní památkový ústav pro děti dvě zábavné architektonické prohlídky města. S lektory NPÚ se budou moci vypravit za trubačem a medvědem a společně hledat stopy renesanční architektury a umění v Českém Krumlově.

Středa bude zároveň dnem otevřených muzeí a galerií. K návštěvě zdarma vás zve Regionální muzeum na své aktuální výstavy Krajina pod palbou a Tenkrát na hranici. 50% slevu můžete využít na vstup do Klášterního musea, Pohádkového domu, Musea Fotoateliéru Seidela do Muzea Vltavínů, kde navíc mají děti vstup zdarma.

Kompletní program a popis aktivit je k dispozici na webu města →

Kouzelný Krumlov, zdroj: oKS

Pořadatelé

  • město Český Krumlov
  • Městské divadlo Český Krumlov
  • Českokrumlovský rozvojový fond
  • DMO Český Krumlov Region

Partner akce

  • Energo Český Krumlov, s. r. o.

Štítky

Kouzelný Krumlov 30. dubna 1. máj oslavy příchodu jara Májový jarmark lampiónový průvod
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: