Policejní výstava Fotostopa v Českém Krumlově

Redakce  /  16. 4. 2024

Policejní výstava Fotostopa v Českém Krumlově

Jihočeští policisté připravili další ročník výstavy Fotostopa 2024 a to ve spolupráci s Městským úřadem Český Krumlov, Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a Nezávislým odborovým svazem policie. Výstava je umístěna v budově Městského úřadu Český Krumlov (Kaplická ul. 439) a to do konce května letošního roku.

Na vystavených stojanech si může návštěvník prohlédnout fotografie od kriminalistických techniků z míst činů či mimořádných událostí. K vidění budou i fotografie z výcviku jihočeské zásahové jednotky. Proč? Tato speciální jednotka totiž v Českém Krumlově sídlí.

Možná, že některé fotografie budou působit drasticky, ale taková je realita policejního řemesla.

Výstava má také svůj podtitul "Medvědi nevědí, že je zachránili policisté …" a připomíná události, kdy se krumlovští medvědi dostali do hledáčku policistů.
V září 2017 totiž dva půlroční medvědy z Ruska, Mášu a Arna zachránily bezpečnostní složky na ruzyňském letišti, kde se ocitli bez povolení CITES a hrozilo jim utracení.

Součástí výstavy je také simulované místo činu závažného zločinu.

Fotostopa 2024, zdroj: oKS (1/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (2/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (3/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (4/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (5/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (6/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (7/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (8/9)Fotostopa 2024, zdroj: oKS (9/9)

Štítky

výstava Policie ČR Fotostopa 2024 Městský úřad Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: