Krumlov obejmou Múzy, Vltava a česká hudba

Marie Rydlová, MHF  /  1. 12. 2023

MHF, zdroj: MHFFestival Krumlov dospívá do Kristových let a 33. ročník přichází z řadou novinek. Celý program festivalu najdete už 1. 12. 2023 na www. festivalkrumlov.cz. Vstupenky 1+1 zdarma pro občany Českého Krumlova a okolí budou k zakoupení v infocentru.

Festival poprvé přichází s hlavním motivem, který se prolne všemi koncerty festivalu. Tak jako Vltava propojuje 13 koncertních míst příštího ročníku, téma Múzy inspirující a tvořící propojí 19 koncertů. Nahlédneme, co se skrývalo za vznikem velkých děl klasické hudby, ať už to byla skladatelova vášeň ke konkrétní femme fatale, nebo inspirace přírodou, národní hrdostí či historií. Do Krumlova zavítá i mnoho „Múz“ dneška. Kromě vynikajících hudebnic i baletek nás pozoruhodné ženy budou inspirovat i v rolích, ve kterých je stále ještě nevídáme často – ať je to dirigentka, režisérka a další umělkyně. Příští rok bude také Rokem české hudby a zejména Bedřicha Smetany. Ten se před 200 lety narodil ve východočeské Litomyšli, odkud se přestěhoval do Jindřichova Hradce. Tam začal komponovat a jižní Čechy ho inspirovaly po celý život. Jeho dílo si tak v naší kouzelné jihočeské krajině vychutnáme skoro jako mistr sám. Letošní novinkou byly také různé kulturní akce během celého roku. Kromě Koncertů pro sídliště, na kterých přímo pod okny posluchačů vystoupili vynikající muzikanti ze ZUŠ Český Krumlov, připravujeme také benefiční koncert a mnoho dalšího. Přejeme vám harmonické Vánoce a těšíme se na viděnou už 9. 12. na vánočním trhu.

Autor: Marie Rydlová, MHF
Publikováno v Novinách města 12/2023.

Štítky

MHF Vstupne Program Kulturní akce Festival Akce
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: