Kulturní akce a soubory dostanou z rozpočtu více peněz

Dalibor Uhlíř  /  15. 1. 2024

Kulturní akce a soubory dostanou z rozpočtu více peněz

Kultura ve městě nepřežívá, ale skutečně žije. Věřím, že to bude vidět i v roce 2024. Na podporu kulturních aktivit dětí a mládeže v Českém Krumlově půjde z městského rozpočtu v roce 2024 více finančních prostředků. Po vzoru navýšení dotačních programů v oblasti sportu jsme přistoupili k navýšení i v oblasti kultury o deset procent, takže k rozdělení bude přes 1,2 mil Kč. Krumlovské dětské a mládežnické soubory, které výborně reprezentují dobré jméno našeho města doma i v zahraničí, si zaslouží další podporu nejen proto, že se nacházíme v ekonomicky složitějším období, ale zejména proto, že se v minulosti na podobné navyšování poněkud zapomínalo. Pokud chceme prosperovat, musíme rozumně investovat, a to platí i pro aktivity v oblasti kultury. A děti a mládež rozhodně stojí za takovou investici.


Zároveň se mění vyhláška o nutnosti platit poplatky z pořádání kulturních akcí, která byla předchozím vedením města stanovena ve výši deseti procent ze vstupného. Tuto městskou „daň“ upravujeme v zájmu podpory pořádání kulturních akcí na území našeho města. Nesmyslný poplatek odradil některé menší místní pořadatele. Chceme být přátelští ke všem, kteří pomáhají rozvoji kultury v Českém Krumlově. Odpuštění tohoto poplatku přinese nové příležitosti nejen pro pořadatele, ale také pro efektivnější a pevnější spolupráci s městem.


Do kultury jde souhrnně zhruba přes 60 milionů korun, zachovány jsou všechny tradiční akce i festivaly bez výjimek. Zásadní je také investice do městských kulturních zařízení, takže v příštím roce dojde například k výměně oken v městském divadle zhruba za 8 milionů korun a jeho kompletní výmalbě. Rozšiřujeme ale také místa pro kulturní a komunitní aktivity v centru města, a proto se připravuje letní divadelní scéna v městském parku.

Autor: Dalibor Uhlíř
Vyšlo v Novinách města 01/2024

Štítky

Kulturní akce a soubory dostanou z rozpočtu více peněz
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: