Letohrádek Bellarie | komentované prohlídky

Redakce  /  21. 6. 2024

Letohrádek Bellarie | komentované prohlídky

Nevšední zážitek návštěvníkům státního hradu a zámku Český Krumlov slibuje nová prohlídková trasa Letohrádek Bellarie a zámecká zahrada.

V červenci a srpnu se prohlídky uskuteční v několika vybraných termínech: 4. - 7. 7., 12. 7., 25. - 28. 7., 30. a 31. 7., 1. - 3. 8 ., 9. - 11. 8., 13. - 18. 8.
Pravidelné prohlídky pak budou v nabídce zámku od 27. září (oficiální slavnostní otevření letohrádku) do 31. října.

Těšte se na prohlídku vzácně dochované rokokové zahradní stavby, jediné svého druhu v České republice. Vzorem pro protáhlý osmiboký objekt letohrádku z poloviny 18. století byl zřejmě palác Evžena Savojského Horní Belveder. V podzemním patře Bellarie se nachází barokní kuchyně, místnost s mašinerií tzv. kouzelného stolku – výtahu, který ze spodních pater přiváží na hostinu jídlo, nebo umělá jeskyně – grotta. Její stěny zdobí štuková výzdoba, do níž jsou zasazeny tisíce lastur škeblí, úlomky skel a zrcátek. Stěny sálů v obou horních patrech pokrývají nástěnné malby Františka Jakuba Prokyše. Výklad se zaměří nejenom na stavební vývoj této unikátní stavby, ale představí i proměny zámecké zahrady či velkolepé zahradní slavnosti, které se zde odehrávaly.

Vstupenky můžete zakoupit online, anebo na pokladně zámku na II. zámeckém nádvoří či přímo v Bellarii.

Letohrádek Bellarie | komentované prohlídky, zdroj: oKS (1/3)Letohrádek Bellarie | komentované prohlídky, zdroj: oKS (2/3)Letohrádek Bellarie | komentované prohlídky, zdroj: oKS (3/3)

Štítky

letohrádek Bellarie komentované prohlídky zámecká zahrada Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: