Sezóna v Portu 1560 je v plném proudu

Redakce  /  3. 6. 2024

Kultura, historie i moderní gastronomie: Sezóna v Portu 1560 je v plném proudu

Činnost nového společenského centra Port 1560 se od únorového otevření rozrůstá. Prostor slouží nejen jako znovu zpřístupněný vstup do centra Krumlova, potěší i každého, kdo se na své cestě na chvíli zastaví v jeho branách.

Místní Galerie hostí inspirativní díla významných jmen české grafické scény, přičemž 8. 6. zde otevíráme ve spolupráci se Sdružením českých umělců a grafiků Hollar novou výstavu s názvem „Bytosti“. Získanou inspiraci můžete zhmotnit při jednom z našich pravidelných grafických workshopů vedených grafiky s mnohaletou praxí, kteří vám své znalosti předají, ať už jste v oboru experty, nebo si chcete jen trochu zaexperimentovat. Přihlásit se na ně můžete přes naše webové stránky.

Kdo rád nahlíží do minulosti, má v Portu 1560 široké pole působnosti. Na své si přijdou jak návštěvníci se zájmem o místní historii, tak i ti, kdo se chtějí dozvědět o pivovarnictví a jeho roli v našem městě napříč dějinami. Prohlídka historické Varny a pivovaru Krumlov, který před devíti lety navázal na staletou tradici, je zakončena ochutnávkou místních ležáků. Expozice v prostoru bývalého paláce Anny z Rogendorfu vám zase nápaditě přiblíží život měšťanstva 19. století. V budově Hvozdu se nemusíte rozhodovat mezi uměním, pivovarnictvím a historií, můžete zde obdivovat jak zachovalé dobové technologie, tak fantaskní interaktivní instalace, které ocení každá hravá duše.

Kdo rád nasává genia loci rozjímáním, krásným výhledem a skleničkou něčeho dobrého, může svou návštěvu Portu 1560 směrovat do prostoru pivovarské zahrady. V dohledu zámecké věže vám dodají vzpruhu nápoje z místní kavárny, přičemž dětské hřiště a rozlehlý trávník zase potěší ty členy rodiny, kteří mají energie přebytek. Komu při relaxaci vyhládne, může dočerpat síly v Pivovarské restauraci či v přilehlé Lahvárně. Můžete posedět i v občerstvení přímo na nádvoří Portu a kochat se kulisami překrásné architektury. Vodní živly zase přivítá bistro na náplavce u Vltavy.

S nadcházejícím létem přichází i sezóna koncertů, v naší Pivovarské zahradě jich letos můžete navštívit celkem deset. Na červen pro vás pořadatelé připravili vystoupení Davida Kollera s Annou K. a koncert Divokého Billa. Při nákupu lístků v našem návštěvnickém centru navíc jako Krumlováci získáte vstupné s desetiprocentní slevou.

Přijďte do Portu 1560, ať už toužíte na moment utéct do historie, nebo si chcete jen zpříjemnit přítomnou chvíli. Aktuální program na www.Port1560.cz.

Štítky

Kultura historie moderní gastronomie Port 1560
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: