Nepřehlédněte v knihovně - červen

Redakce  /  3. 6. 2024

Nepřehlédněte v knihovně!

Blíží se čas dovolených, pro mnohé čas cestování. Upoutávka je inspirací pro ty, kdo rádi cestují, ale i pro milovníky cestopisné literatury. Knihy o cestování lze vyhledat také v on-line katalogu městské knihovny www.knih-ck.cz. Přejeme příjemné chvilky při čtení.

Klvaňa, Tomáš: Kuba

V živě napsaném cestopise jsou vylíčeny nejen zážitky z cest, ale i historie Kuby a život jejích obyvatel.

Šálek, Marek: Turistická značka

Kniha popisuje historii turistického značení. Odhalí i to, jakou stopu zanechala česká značka ve světě, a doporučí zajímavé turistické trasy.

Pokorný, Jakub: Bizarní Česko

Autor sestavil průvodce místy, která jsou nějakým způsobem zvláštní, překvapivá a výjimečná. Lokalit je v knize nashromážděno více než 100.

Dvořák, Otomar: Stříbrnou cestou od Tábora k Mladé Vožice

Kulturní průvodce po přírodních a historických památkách z edice Tajemné stezky. Seznamuje čtenáře i s významnými rodáky a zmiňuje místní pověsti.

Attenborough, David: Výpravy na druhý konec světa

Uznávaný přírodovědec vypráví o svých prvních cestách do neznáma, kdy navštívil Madagaskar, Novou Guineu a tichomořské ostrovy.

Attenborough, David: Výpravy na druhý konec světa, zdroj: oKS

 

 

Autor: Romana Linhartová, Městská knihovna v Českém Krumlově
Vyšlo v Novinách města 06/2024

Štítky

knižní tipy nepřehlédněte v knihovně červen cestopisná literatura Městská knihovna Český Krumlov
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: