Nové lavičky, koše a další mobiliář v ulicích

Redakce  /  1. 12. 2023

Mobiliář, zdroj: Tomáš KasalVe městě se nyní postupně umisťuje a instaluje nový mobiliář, který vnesl do veřejného prostoru praktičnost a zároveň design. Mobiliář zahrnuje například lavičky, odpadkové koše nebo stojany na kolo.

Vzhled mobiliáře navrhnul designér Karel Matějka na principu nadčasového designu, který respektuje historický kontext a jedinečnost našeho města, zároveň však usiluje o funkčnost a estetiku ve veřejném prostoru. Kovové části mobiliáře jsou vyrobeny z žíhaného nerezového plechu, což jim dává zlatohnědý vzhled a pomáhá jim lépe vizuálně zapadnout do okolí. Dřevěné části jsou vyrobeny z masivního dubu a byly vybrány s ohledem na dlouhou životnost a snadnou údržbu. To je praktické zejména s ohledem na jeho opravitelnost, navíc za využití lokálních zdrojů materiálu.

Instalace jednotlivých prvků probíhá postupně v několika etapách. Na náměstí Svornosti už teď najdeme nové lavičky, kolostavy, v létě tu budou poskytovat stín slunečníky a příjemným prvkem bude na náměstí i nová zeleň v květnících. V centru jsou také k dispozici nové koše na tříděný odpad. V letních měsících pak příjemný relax u řeky nabídnou dřevěné paluby na Ostrově a na náplavce u Hradební ulice.

Nový mobiliář stál 3,8 mil. korun, na pořízení město získalo dotaci z MMR ve výši 1 464 097 korun.

Autor: Redakce/PR Město Český Krumlov
Publikováno v Novinách města 12/2023.

Štítky

Mobiliář Občanská vybavenost
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: