Nové možnosti bydlení

Redakce  /  1. 12. 2023

Bydlení v Českém Krumlově, zdroj: Město Český KrumlovCelorepublikovým trendem je v posledních letech odliv obyvatel z měst na předměstí a vzrůstající obliba bydlení na vesnici, to se týká i Českokrumlovska. Za posledních 30 let zaznamenal Český Krumlov úbytek zhruba o 2 tis. obyvatel. Ke konci roku 2022 evidoval městský úřad 12 092 obyvatel s trvalým pobytem v Českém Krumlově.

Tento neblahý trend chce vedení města zvrátit a přilákat do Českého Krumlova nejen mladé rodiny, kterým by město zajistilo dostupné (například družstevní) bydlení, ale také chce zajistit vhodné bydlení pro seniory či handicapované. Na setkání s obyvateli v polovině listopadu byly představeny vize, jakým směrem by se investiční projekty pro bydlení mohly ubírat. Projekty jsou v tuto chvíli v přípravě a vy nyní máte možnost ovlivnit, jak by bytová výstavba ve městě měla vypadat. Dejte nám podnět vyplněním krátkého dotazníku, který najdete na www.ckrumlov.cz. Vedení města v projektech zohlední, o jaké typy bydlení převažuje zájem a podle toho bude dále směřovat výstavbu. V tuto chvíli probíhá příprava pro rerekonstrukci bytového domu Nad Nemocnicí, město by rádo tento objekt opravilo do konce roku 2025 a využilo jej pro nájemní bydlení (startovací bydlení pro mladé nebo byty pro samostatné seniory). Rekonstrukci vyžaduje také BD Vyšehrad, i zde by mělo vzniknout nájemní bydlení. Velký potenciál nabízí lokalita bývalých kasáren ve Vyšném, kde by mohly vzniknout jak bytové domy, tak i cluster 31 rodinných domů. Ve spolupráci s Jihočeským krajem se zde řeší také výstavba nového domu pro seniory. V neposlední řadě by 19 nových rodinných domů mohlo vzniknout také v lokalitě Nové Spolí – Třešňovka.

Autor: Redakce
Publikováno v Novinách města 12/2023

Štítky

Bydlení Byty Výstavba Obyvatelstvo Investice
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: