Vyhrajte krumlovské pověsti jako vánoční dárek

1. 12. 2023

Přebaly knihMilujete pověsti a historky? Třeba i ty strašidelné? A máte rádi Český Krumlov? Tak právě pro vás jsou určeny knížky Pověsti a příběhy z Českého Krumlova I a II od místní autorky. A je jedno, kolik vám je let. Knížky jsou vhodné jak pro dětské čtenáře či posluchače, tak pro dospělé, pro které jsou doplněna historická okénka, v nichž se dozvíte, co je skutečně historicky doloženo nebo třeba kde daný objekt dnes najdete.

Při čtení si tak ani nevšimnete, že se vzděláváte. A bude vás to bavit. O čem se třeba dočtete? O krumlovských medvědech, ukradené vzácné soše a Wintonově vlaku. Také proč se na rožmberských sídlech zjevuje záhadná Bílá paní, kdo straší na půdách Klášterů a co se odehrálo na slavném Plášťovém mostě, ale také zda Petr Eben skutečně bydlel v Krumlově… Více informací najdete na webu: www.krumlovstiandele. webnode.cz Knihu koupíte buďto přímo u autorky a dostanete jej s věnováním a dárkem osobně nebo v obchůdku Hravé nožky na poliklinice, v IC Kláštery, v kadeřnictví Plešivec, v Krumlíku a v knihkupectví Expedice. Ale pozor! Knížku můžete vyhrát díky předvánoční soutěži. Stačí odpovědět do 15. 12. 2023 na soutěžní otázku, a to na e-mail krumlovstiandele@ gmail.com a čekat na slosování 16. 12. 2023. Soutěžní otázka: Kolik momentálně chovají v hradním příkopu v Českém Krumlově medvědů? Pokud víte i jejich jména, můžete je k počtu připsat.

Autor: Redakce
Vyšlo v Novinách města 12/2023

Štítky

Soutěž Kniha Pověsti Příběhy
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: