Úspěšný rok knihovny

Martin Nechvíle  /  4. 3. 2024

Ohlédnutí za minulým rokem

Rok 2023 byl pro Městskou knihovnu v Českém Krumlově úspěšný. Nejsnáze to vyplyne při vyhodnocení statistických údajů a při srovnání s předchozími lety. Dovolte tedy stručné číselné ohlédnutí.

Jsem moc rád, že často tradované klišé, že dospělí a obzvláště děti nečtou, v našem městě neplatí; dokládá to 1 679 (z toho 470 do 15 let) našich registrovaných čtenářů, kteří si půjčili přes 96 tisíc knih, časopisů, CD nebo společenských her. V hlavní budově v centru města a na našich pobočkách
na sídlištích Mír a Plešivec jsme zaznamenali přes 35 tisíc návštěv. Tedy každý Krumlovák nás v průměru navštívil třikrát. Pro naše čtenáře a uživatele jsme loni připravili 137 kulturních akcí s návštěvností 5 897 osob a 247 vzdělávacích akcí s účastí 4 822 návštěvníků. To jsou čísla, ze kterých máme radost. Českokrumlovská knihovna je tu zkrátka pro vás.

Tak neváhejte a přijďte si nejen v rámci „Března – měsíce čtenářů“ vybrat něco hezkého ke čtení nebo využijte bohatou nabídku našich akcí. Veškeré informace najdete na našich webových stránkách nebo na sociálních sítích. Těšíme se na vás!

Březen měsíč čtenářů, zdroj: oKS

Autor: Martin Nechvíle, Městská knihovna v Českém Krumlově
Vyšlo v Novinách města 03/2024

Štítky

úspěšný rok knihovny
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: