Otevření kulturně společenského centra Port 1560 klepe na dveře!

Redakce  /  26. 1. 2024

Otevření kulturně společenského centra Port 1560 klepe na dveře!

V areálu bývalého schwarzenberského pivovaru, kde Port 1560 najdete, se finalizují poslední práce. Unikátní interaktivní souhrnná expozice Život, Práce, Sny, Umění je už nainstalována ve všech rekonstruovaných objektech (Varna, Palác, Hvozd a Návštěvnické centrum) a netrpělivě očekává první návštěvníky.

Buďte mezi prvními, kdo vstoupí do areálu, který byl dlouhou dobu návštěvníkům uzavřen, a přijďte 29. února! Nebo kdykoliv potom.

Port 1560 a jeho expozice nabízí smysluplně strávený čas, který vás naplní inspirací, vědomostmi i zábavou. Při rekonstrukci areálu byl kladen velký důraz na udržení historických architektonických stylů, které doplňují prvky současné architektury, a v takové kondici, v jaké ho teď uvidíte, byl naposledy pravděpodobně za Rožmberků. Setkáte se v něm s původními obyvateli – s matkou Petra Voka Annou z Rogendorfu, s pivovarským sládkem z počátku minulého století, ale i s postavami vystupujícími z říše fantazie a snů.

Kromě samotného areálu a souboru 3 interaktivních stálých expozic (ve kterých je dotýkání se exponátů povoleno!) doporučujeme strávit minimálně další hodinku v Galerii, kde je ve spolupráci se Sdružením českých umělců grafiků Hollar jako první z řady připravena výstava grafických technik pojmenována Magie otisku.

Port 1560 bude otevřený od 29. 2. 2024. V tomto ročním období vždy od čtvrtka do neděle, od 10.00 do 18.00 hodin. A aby vám neuteklo nic z toho, co se v Port 1560 děje, sledujte sociální sítě.

Port 1560, zdroj: oKS

Port 1560
Pivovarská 27, Český Krumlov
info@port1560.cz
www.port1560.cz

Štítky

Port 1560 pivovar rekonstrukce 29. 2. 2024 expozice interaktivní expozice galerie výstava Magie otisku Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR Praha
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: