Sbírka na skautský dům

Miluše Dolanská  /  1. 12. 2023

Skautský dům - vizualizaceSkauti v Českém Krumlově vloni získali od našeho města dům v bývalých kasárnách a připravují jeho rekonstrukci, aby mohl sloužit nejen místním skautům.

Za poslední rok se toho u nás v Českém Krumlově stalo opravdu hodně. Před rokem jsme my, českokrumlovští skauti ze střediska Pod Kletí Holubov, dostali od města Český Krumlov darem dům s pozemkem v bývalých kasárnách ve Vyšném, v Chráněné krajinné oblasti Blanský les. Jedná se o budovu, která byla strážnicí a která pro to, aby mohla sloužit svému novému účelu, potřebuje rekonstrukci. Máme za sebou několik pracovních víkendů, kdy jsme spolu s našimi ochotnými rodiči s velkým nasazením čistili vlastní budovu i její okolí (několikrát sekali a hrabali trávu, pálili dřevo, uklízeli a třídili nepořádek), dělali jsme sondy na půdě a kolem budovy, abychom zjistili, v jakém stavu je podlaha v patře a jak na tom jsou základy domu, čistili jsme okapy, okapové chodníčky a dělali mnohé další. Mimoto jsme si přizvali i odborníky, nechali jsme si objekt zaměřit, zpracovat jeho 3D model, diskutovali jsme spolu o tom, co vše má náš skautský dům mít, a v červnu 2023 se po mnohých společně strávených večerech narodila architektonická studie. Dalším krokem, který je před námi nyní, je projektová dokumentace pro stavební povolení. Pak už si jen vyhrneme rukávy a pustíme se do realizace našeho snu. Skautský dům nám umožní nabídnout více dětem, aby mohly vyrůst ve skautu. Zájemců je hodně a naše současné klubovny, které máme v pronájmu od města na Chvalšinské ulici a v budově radnice, nám již nestačí. Věříme, že náš skautský dům bude místo pro společný růst, pro setkávání nejen skautů a že bude branou k hezkým vztahům a do našeho krásného Českokrumlovska a Podkletí. Podpořte nás na cestě za naším snem o českokrumlovském skautském domě a přispějte na projektovou dokumentaci! Vaše dary navýší náš partner Skautská nadace Jaroslava Foglara o polovinu. Podmínkou dárcovského projektu je do konce roku 2023 vybrat minimálně polovinu cílové částky, tj. 150 000 Kč, do 30. 3. 2024 pak vybrat celou cílovou částku (300 000 Kč), případně i více. Věříme, že společně se nám to podaří. Děkujeme všem, kteří jste již přispěli, i vám, kteří nás podpoříte!

Autor: Miluše Maluška Dolanská
Vyšlo v Novinách města 12/2023.

Sbírka na Skautský dům - QR kód

 

Štítky

Sbírka Skauti Skautský dům Spolek Děti
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: