Spolupráce mládežnických parlamentů

Jan Čermák  /  4. 3. 2024

Spolupráce mládežnických parlamentů

Zástupci českokrumlovského parlamentu dětí a mládeže zareagovali na pozvánku předsedy jihočeského parlamentu mládeže Adama Váchy a zúčastnili se zasedání v kruhovém sále v budově Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

Náš parlament zde zastupovali poslanci Linda Gutwirthová, Václav Prokopius a Matěj Thám. Zasedání se účastnili nejen členové jihočeského parlamentu, ale i další hosté, dohromady to mohlo být až 100 osob, což samo o sobě ve velkém kruhovém sále působilo monumentálně. 

V rámci programu jsme vyslechli zajímavé příspěvky o fungování parlamentu, debaty s náměstkem hejtmana Jihočeského kraje a poslance PSP ČR Pavla Klímy a náměstkem hejtmana a kandidátem do Europarlamentu Františkem Talířem. 

Hlavním a nejzajímavějším bodem programu byla panelová diskuse se zástupci krajských parlamentů z Vysočiny, Prahy, Plzeňského, Moravskoslezského, Jihomoravského a Pardubického kraje. Ti ukázali své znalosti, řečnické dovednosti, zápal pro participaci mládeže a jejich přehled a erudice působily velice svěžím dojmem. 

Pro náš parlament tato zkušenost přináší zajímavé podněty jako tip na pozvání některého z regionálních politiků, nabídku účasti na akcích jako je simulace evropského parlamentu či vzdělávací platforma Based.

Autor: Jan Čermák, Centrum pro pomoc dětem a mládeži
Vyšlo v Novinách města 03/2024

Štítky

Parlament dětí a mládeže
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: