Zimní údržba

Redakce  /  21. 1. 2024

Zimní údržba chodníků

Vždy v zimních měsících jsou ve městě rozmisťovány bedny s posypem. Nyní město jejich počty redukuje na nezbytné minimum, protože v posledních letech výrazně častěji docházelo k poškozování těchto nádob v důsledku vandalismu. Občané posypové bedny také nesprávně využívali jako odpadkové koše.

Pokud vznikne individuální zvýšená potřeba posypových materiálů, mohou se zástupci SVJ či bytových družstev obrátit na dispečink Služeb města Český Krumlov na tel. 380 711 285 a 773 116 611. Na základě posouzení situace, lokality a účelu pak bude zájemcům v areálu firmy v Domoradicích bezplatně poskytnuta posypová sůl. 

Zimní údržba chodníků a komunikací probíhá dle předem schváleného plánu a spočívá ve zmírňování aktuálních klimatických dopadů na komunikace. Operační plán zimní údržby si můžete prohlédnout na geoportal.ckrumlov.cz → v Mapě pro veřejnost → ve vrstvě s názvem Zimní údržba, kde jsou vyznačeny komunikace zahrnuté do údržby.

Autor: Jan Sládek
Vyšlo v Novinách města 02/2024

Štítky

Zima údržba chodníků posypové materiály sůl písek služby města
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: