DejTip = digitální komunikace mezi občanem a městem

Zdeněk Moravec  /  1. 12. 2023

DejTip QRV našem městě máme 2 370 sloupů veřejného osvětlení, 200 laviček, 1 120 odpadkových košů a kontejnerů, 110 km místních a účelových komunikací, 1 880 dopravních značek, 37 zastávek MHD, 40 hektarů zelených ploch, 38 městských hřišť a sportovišť.

„Je to majetek města, tak ať se úředníci starají“, říkají někteří. Což o to, my rádi zařídíme, opravíme. Ale průběžně sledovat stav tohoto majetku by nám zabralo celé dny. A protože ještě nemáme úplně smart zařízení, která by nám poruchy sama nahlásila, jsme rádi, že nám pomáhají občané města. Tipy na nedostatky lze zasílat elektronicky prostřednictvím aplikace na hlášení závad. První tip přišel 31. 7. 2013. Za deset let přišlo přes 3 770 hlášení. Ve veřejné mapové aplikaci je možnost přiblížit mapu na vaše bydliště, filtrovat data podle různých kritérií a zobrazovat detaily všech hlášení. Některá hlášení jsou nad naše finanční a časové možnosti. Rekonstrukce ulic, nová výstavba apod. jsou spíše náměty pro vedení města než úkoly pro naše kolegy v terénu. Rušení nočního klidu, špatné parkování atd. volejte ihned na městskou policii 156, druhý den je už většinou všechno jinak. Veškeré informace k této službě najdete na domácí stránce www.ckrumlov.cz/dejtip. Aktuální novinkou je zasílání notifikací na mobilní telefony, kdy po zadání hlášení z mobilní aplikace budete dostávat informace o změně stavu vašeho hlášení a odkaz do mapy. DejTip nemá být kniha přání a stížností. Má sloužit jako další způsob komunikace mezi občany a správci města, proto děkujeme všem za spolupráci při společném zvelebování našeho města.

Autor: Zdeněk Moravec
Vyšlo v novinách města 12/2023.

Štítky

Dej Tip Aplikace Hlášení závad Služby města
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: