Dobročinné polévky opět na náměstí Svornosti v Krumlově

Redakce  /  26. 1. 2024

Dobročinné polévky opět na náměstí Svornosti v Krumlově

Pokud máte rádi polévky a zároveň chcete podpořit dobrou věc, neváhejte a přijďte na dobročinnou akci Polévka, která pomáhá, která se letos uskuteční v pondělí 26. února na náměstí Svornosti.

Těšit se můžete na klasické polévky, jako jsou vývary, kulajda nebo gulášovka, v nabídce ale bude třeba i exotická indická z červené čočky, japonský ramen nebo mexická fazolačka. Na své si přijdou vegetariáni, vegani i lidé s alergiemi na lepek nebo laktózu. Všichni kuchaři polévky připravují bez nároku na finanční odměnu. „K našim nadšeným dobrovolníkům a zaměstnancům se letos přidaly restaurace Egon Café, Drunken Coffee, Food & Wine Bar KLiKA, Pivnice Na Hrázi, Konibar Kájov, Hotel U Matěje z Černice a MOLO Restaurant,“ vyjmenovává Tomáš Zunt, ředitel neziskové organizace ICOS Český Krumlov, která akci pořádá. „Dvě polévky uvaří také žáci základních škol. Druháci ze ZŠ Linecká chystají bramboračku a žáci ze ZŠ Větřní moravskou zelnici.“ 

Prodej polévek bude probíhat od 11.00 do 16.00 hodin nebo do vyprodání zásob. Pokud nemáte možnost přijít na náměstí osobně, můžete si polévku objednat domů nebo do práce, objednávky budeme přijímat od 12. do 23. února. 

Podpoříte dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům i dětem 

Výtěžek z prodeje polévek putuje na podporu činnosti dobrovolníků z krumlovského Dobrovolnického centra. „Našich více než sedmdesát dobrovolníků pomáhá doplňovat přímou profesionální pomoc, například v nemocnici, domovech pro seniory nebo u znevýhodněných dětí,” vysvětluje činnost dobrovolníků Tomáš Zunt a dodává: “svou činnost dobrovolníci vykonávají bez nároku na finanční odměnu, přesto dobrovolnictví něco stojí: dobrovolníci musejí být školeni, pojištěni, jsou jim hrazeny nezbytné doprovodné náklady a programy musejí být profesionálně vedeny; proto každá zakoupená polévka skutečně pomůže.” Pro více informací sledujte facebook a webové stránky ICOS Český Krumlov.

Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (1/3)Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (2/3)Polévka, která pomáhá, zdroj: oKS (3/3)

Autor: Magdaléna Zronková, ICOS Český Krumlov
Vyšlo v Novinách města 02/2024

Štítky

polévky akce dobročinnost ICOS dobrovolníci
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: