Tříkrálová sbírka, tradice, která pomáhá

6. 2. 2024

Tříkrálová sbírka, tradice, která pomáhá

Není lepšího způsobu, jak začít nový rok, než dobrým skutkem. Proto je již tradičně začátek ledna zasvěcen Tříkrálové sbírce.

Na průběhu sbírky se každoročně podílejí tisíce dobrovolníků, výnos pak putuje na pomoc lidem v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika, která je pořadatelem sbírky. Tříkrálová sbírka je největší charitativní sbírkovou akcí u nás. V letošním roce lidé podpořili činnost Charity ČR rekordní částkou, vybralo se více než 172 milionů korun. Jihočeši se na tomto výsledku podíleli částkou přes 12,6 mil. Kč, kterou eviduje Diecéze českobudějovická.

Na Českokrumlovsku a Kaplicku se do terénu vypravilo více než 100 koledníků, v ulicích jste je mohli potkávat od Nového roku až do 7. ledna. O týden déle byly na vybraných místech k dispozici také statické kasičky. V Českém Krumlově se nacházely již tradičně v síti prodejen Coop a také v Infocentru na náměstí Svornosti. Charita Český Krumlov letos nashromáždila finanční dary v celkové výši přes 722 tis. Kč.

V okrese Český Krumlov se koledovalo v 17 obcích a městech a vybralo se bezmála 180 tisíc korun, z čehož jen v Českém Krumlově to bylo 30 tis. Kč. „Děkujeme koledníkům a jejich vedoucím, za ochotu jít koledovat a snahu udělat něco pro druhé, a také všem dárcům, kteří svým finančním darem přispěli do pokladniček,“ ohlédla se za realizací Tříkrálové sbírky Markéta Urešová z Charity Český Krumlov.

A co všechno peníze z Tříkrálové sbírky u nás podpoří?

  • Rozvoj a úhradu nákladů zabezpečujících provoz sociálních služeb péče a prevence pro seniory, děti a mládež a osoby se zdravotním znevýhodněním.
  • Zřízení, vybavení a provozování nové půjčovny kompenzačních pomůcek v Českém Krumlově a podpora stávající půjčovny kompenzačních pomůcek.
  • Zajišťování humanitární pomoci a pomoci osobám v krizi zejména na území okrskového vikariátu Český Krumlov. Propagace charitního díla.

Podpořit činnost dobrovolníků můžete nejen v prvních čtrnácti dnech nového roku, ale po celý rok a to bezhotovostně do on-line kasičky→

FOTOGALERIE: svátek Tří králů a advent→

Štítky

Tříkrálová sbírka charita pomoc dobročinnost příspěvek
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: