Stavební práce na Lazebnickém mostu

Dalibor Uhlíř  /  4. 3. 2024

Jaro klepe na dveře

Vážení Krumlováci,

jaro klepe na dveře, každoročně mě udivuje, že to je vždy o něco dříve, nebo se to aspoň zdá. Jako vášnivého lyžaře mě to sice mrzí, ale člověk míní a příroda mění. Změna je život a změny jsou i výzvou do další práce pro naše město.

Do tohoto úvodníku se všechny naše projekty nevejdou, ale přečtěte si celé Noviny města a zjistíte, jak se naše město rozvíjí a na čem všem se usilovně pracuje. A protože se ani do papírových novin nevejde vše, od začátku nového roku jsou v provozu on-line Noviny města s rozšířeným obsahem. Najdete je na adrese noviny.ckrumlov.cz. 

Nejviditelnější a nejhlasitější ohlas zaznamenala oprava Lazebnického mostu a my se tak trochu učíme operativně komunikovat takovou novinku v centru
města. Stavebně i komunikačně se jedná o projekt, který centrum města hodně dlouho nezažilo. Snažíme se postupovat svědomitě a zodpovědně a poučit se pro další podobné projekty. Na podzim nás čeká oprava Benešova mostu. Stav obou těchto staveb byl neutěšitelný, a proto je jejich oprava zásadní pro bezpečný provoz chodců i vozidel v historickém centru. Děkujeme tedy všem za trpělivost.

Dalibor Uhlíř, zdroj: oKS

V únoru proběhlo vyhlášení Sportovce Českokrumlovska a jsem rád, že si město převzalo anketu o nejpopulárnějšího sportovce pod svá křídla. Velmi úzce spolupracujeme s Českou unií sportu a věřím, že toto propojení přinese své ovoce také obecně v rozvoji sportu v Českém Krumlově. 

Turistická sezóna se blíží a musíme postupně budovat systém, který zajistí, aby z turismu měli největší prospěch občané. Je velmi potěšující, že příjmy z cestovního ruchu v roce 2023 dosáhly v rámci městských institucí 58 milionů korun! Pomáhá tomu i propagace a podpora cestovního ruchu, zejména spojená s významnou dotací Destinačnímu managementu oblasti (DMO), která představuje zhruba 4 miliony korun. Samozřejmě nezapomínáme na podporu všech městských slavností, adventu a dalších kulturních akcí. 

Připomínám, že nás čeká zásadní úkol a rozhodnutí o budoucnosti plaveckého bazénu, zimního stadionu, sportovní haly a výstavbě pumptrack dráhy, skate parku, parkouru na sídlišti Mír či vytvoření outdoor arény v bývalém lomu Vyšný. Takže plány a úkoly máme a chceme, aby byly co nejdříve prakticky vidět a nezůstaly jen snem.

Autor: Dalibor Uhlíř, místostarosta 
Vyšlo v Novinách města 03/2024

Štítky

úvodník místostarosta Dalibor Uhlíř jaro projekty oprava Lazebnického mostu vyhlášení Sportovce Českokrumlovska turistická sezóna
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: