Stromy pod kontrolou

Redakce  /  24. 1. 2024

Stromy pod kontrolou

Jednou ze zásadních součástí správy veřejné zeleně je i péče o vzrostlé dřeviny. V Českém Krumlově se o ně stará Odbor životního prostředí a zemědělství ve spolupráci s Lesy města ČK.

Absence odborné péče v druhé polovině minulého století se odrazila na stavu vzrostlých dřevin na území celého města. U neošetřovaných stromů, v mnoha případech poškozených neodbornými zásahy, se vyskytují defekty snižující jejich zdravotní stav a stabilitu. „Snahou odboru v posledním desetiletí je zvyšování intenzity a kvality péče o dřeviny,“ říká Vlasta Horáková, vedoucí odboru životního prostředí. Od roku 2006 proto město spolupracuje s arboristou Mgr. Danielem Kocourkem (držitelem
certifikátu ETW – Evropský arborista, který v oboru pracuje již 24 let). „Na pozemcích ve vlastnictví města se nachází více než 6 tis. stromů. V rámci tzv. inventarizace dochází k monitoringu jejich zdravotního a pěstebního stavu odbornými osobami,“ přibližuje spolupráci Vlasta Horáková. „Uvedené slouží jako podklad pro plánování nezbytných opatření. Přednostně tak dochází k ošetření nejrizikovějších stromů například v areálech škol a školek, na dětských hřištích či parkovištích,“ doplňuje. V letošním roce byl takto zmapován stav stromů v lokalitách Dobrkovice a Nové Spolí.

Stromy pod kontrolou, zdroj: oKS

Štítky

dřeviny údržba zeleně kácení stromů
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: