U MŠ Plešivec je nainstalované nezamrzající zrcadlo

Redakce  /  23. 1. 2024

U MŠ Plešivec je nainstalované nezamrzající zrcadlo

Na základě podnětu od občanů bylo u Mateřské školy Plešivec I nainstalováno speciální nezamrzající dopravní zrcadlo.

V tomto místě je špatný rozhled na výjezd z přilehlé komunikace, je proto velmi důležité, aby i v zimních měsících byla díky zrcadlu zajištěna dobrá přehlednost v křižovatce. Toto zrcadlo je svého typu první, které je ve městě nainstalováno.

Zrcadlo je opatřeno technologií, která bez přívodu elektrické energie zamezí jínění a rosení, tudíž v zimě nezamrzá. Město dopravní zrcadlo pořídilo za 28 tis. Kč – pro srovnání, cena běžných dopravních zrcadel bez této technologie se pohybuje v rozmezí 3–5 tis. Kč.

Pokud se tato technologie osvědčí, mohla by být takováto zrcadla instalována i na další kritická místa ve městě, kde je ohrožena bezpečnost.

Nezamrzající zrcadlo, zdroj: oKS

Štítky

dopravní zrcadlo nezamrzající zrcadlo MŠ Plešivec bezpečnost
Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: